Torium AVM – İstanbul
Proje Detayı

AVM ve konut karma kullanım projesi olan Torium, İstanbul'un yaklaşık üç buçuk milyon nüfusunun on dakikada ulaşabildiği; Beylikdüzü, Esenyurt, Gürpınar, Bahçeşehir, Küçükçekmece, Florya, Büyükçekmece'yi kapsayan şehrin en kalabalık yerleşim bölgesinde yer almaktadır. D100 (E5) otoyolu üzerinde Haramidere Kavşağı'nda 2010 Ekim ayında faaliyete giren Torium, çevresindeki bağlantı yolları ve çeşitli toplu taşıma alternatifleri ile kolay ulaşılabilirlik imkanına sahiptir. Bünyesinde 3.000 araçlık otopark kapasitesi ile, bölgedeki en rahat park ve alışveriş imkanına sahip alışveriş merkezidir. Yapımı Temmuz 2012'de biten Avcılar-TÜYAP metrobüs hattı ile ziyaretçi yoğunluğu daha da artmıştır. Bu sayede Torium'a, İstanbul Anadolu yakasından toplu taşıma ile gelinir hale gelmiştir.

256 bin m² toplam inşaat alanına sahip olan Torium, konsepti ile perakende ve alışveriş merkezi sektöründe yeni bir akıma da öncülük etmektedir. Bu konseptle eğlence ve yeme içme alanları, kiralanabilir alan içerisinde %25 orana ulaşmaktadır. Türkiye'nin ilk ve tek kar merkezi "Snowpark" 4.500 m2 'de Torium'un tüm ülkede bilinirliğini sağlamaktadır. Her yaşın eğlence anlayışına göre tasarlanmış 3.500 m2 kapalı "Starpark" lunapark ve 1.766 koltuk sayısı ve 9 salon ile Cinetech Sinemaları (büyüme projesi ile 11 salon ve 2.003 koltuk olacak) ve 8 hat bowling salonuyla beraber İstanbul'un sayılı adreslerinden biri olmaktadır.

Bulunduğu bölgenin genç ve çalışan nüfus avantajını iyi değerlendiren Torium, güçlü bir mağaza karması oluşturmuştur. Alışveriş merkezlerinde ilk defa 11 metre aks aralıkları ile mağazalara geniş cephe kazandırılırken, markaların bölgede büyük metrekarelerde kendilerini sunmaları sağlanmaktadır.

Alışveriş merkezinin bir diğer önemli özelliği açık cadde mağazaları formundaki çarşı katıdır. Bu kat restoran, kafe, bowling salonu ve açık hava oturma alanları ile ziyaretçilere yeni bir konfor sunmakta ve mevcut sahnesi ile bahar ve yaz aylarında dinleti ve etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Geniş atrium ve galerileri; gün ışığından maksimum yararlanan aydınlık cephesi; gösteri özellikli su havuzları, zengin peyzajı ile ferah bir alışveriş merkezidir. Ayrıca Torium Türkiye'nin ilk LEED sertifikasına sahip alışveriş merkezidir.

Çevreye duyarlılığı henüz inşaat aşamasında başlamış olan Torium, AVM işletmeciliği açısından da sosyal sorumluluklarını yerine getirmekte ve örnek teşkil etmektedir. Sahip olduğu farklılıkları ziyaretçilerine hissettirme yönünde etkili kampanyalar, sosyal sorumluluk projeleri ve çeşitli etkinlikler düzenlemekte olan Torium, bu konuda da bölgesinde "lider" konumunu etkili reklam mecralarını kullanarak (metrobüs, radyo, siteler ve işyerlerine tanıtım) pekiştirmektedir

Mülkiyet : Torunlar GYO (%100)
 
Faaliyete geçme tarihi : 2010
 
BKA/BSA : 88.503 m² BKA AVM / 5.723 m² BSA Konut
 
Kiralama/Mülkiyet durumu : Mülkiyet
Fotoğraflar
©Copyright 2016 Torunlar GYO
Torunlar GYO, web sitesinde her türlü bilgiyi değiştirme, düzeltme ve yayınlama hakkını saklı tutar.
Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Koşulları
Rüzgarlıbahçe Mahallesi Özalp Çıkmazı No: 4 34805 Beykoz / İstanbul
T: +90 216 425 03 28 / +90 216 425 20 07 F: +90 216 425 59 57
info@torunlargyo.com.tr